niedziela, lutego 28, 2010

kulturalny schyłek zimy


Już dziś na www.ostr.tv premiera nowego klipu O.S.T.R. "Śpij spokojnie" autorstwa Michała Rułki.
Ta fabularna etiuda to efekt pracy licznej ekipy współpracowników i statystów na trzydniowym planie zdjęciowym w Warszawie
i w Łodzi.

Klip promuje nowy album O.S.T.R. Tylko dla dorosłych, którego premiera miała
miejsce 26 lutego. To już jedenasty LP OSTRego. Nic więcej nie napiszę, bo czekam na przesyłkę od Bartka i Tytusa. Jak dotrze, będą foty :) a po południu będzie można zobaczyć klip poniżej.Nigdy nie cytowałem innych blogów, ale rano po przebudzeniu mignąłem na dziennik Nuti i rozwaliła mnie wczorajsza rozmowa z anonimowym dzieciakiem. Więc cytat!

Gdzieś w Warszawie...

"Pod blokiem dwunastoletni chłopczyk stoi z plakatówkami i maluje na drzewie napis HWDP.
Paweł: Ej młody co ty robisz? Wiesz, że takie rzeczy są karalne?!
Chłopak: Wiem.
Paweł: Wiesz że to sie zmyje z tego drzewa?
Chłopak: Wiem. Ale od czegoś trzeba zacząć."


Od wczoraj czytam zbiór reportaży "Odessa transfer. Reportaże znad Morza Czarnego". Zdaje się, że Pan Stasiuk z Wołowca znowu zorganizował perełkę. Wydany w serii Sulina o tej ciekawszej części Europy, zbiór "(...) zaczyna się w Batumi, na granicy turecko - gruzińskiej, okrąża Morze Czarne zgodnie z ruchem wskazówek zegara i kończy się u stóp Kaukazu, na najpiękniejszych ongiś plażach "sowieckiej riwiery"."

Autorami są: Mircea Cărtărescu, Serhij Żadan, Aka Morchiladze, Nicoletta Esinencu, Takis Theodoropoulos, Andrzej Stasiuk, Attila Bartis, Emine Sevgi Özdamar, Karl-Markus Gauss, Katja Petrowskaja, Katja Lange-Müller, Sibylle Lewitscharoff, Neal Ascherson.
Nie napiszę: polecam. Dopiero trzecie opowiadanie przed oczami. Przeczytam i zobaczymy :)
A wiosną stawiam na Jürgena Thorwalda. Z ciekawości.